Dziś:
Kiedy:Lipiec 2024
Gdzie:
Tylko online:
 
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22232425262728
293031    
Dziś

PIERWSZA GALA OPERETKI PRZYSTANEK GLIWICE!

kultura, koncerty i imprezy

Niedziela, 25 sierpnia 2024, g.18:00
Centrum Kultury Studenckiej 'Mrowisko' - ul. Pszczyńska 85, Gliwice, śląskie, Polska
Cena biletu: od 90,-zł Kup bilet
Opublikuj:
Biorąc udział w koncercie, będą Państwo świadkami znakomitego przedsięwzięcia artystycznego. Piękna sala koncertowa Politechniki Śląskiej, największe arie i duety operetkowe, pieśni neapolitańskie oraz wiele innych. Zaśpiewają wspaniali soliści z akompaniamentem Kameralnego Zespołu Operetkowego. Przeniosą oni Państwa w znakomity, zaczarowany świat operetki, ten jakże wyimaginowany, piękny i szlachetny. ,

PIERWSZA GALA OPERETKI PRZYSTANEK GLIWICE, będzie bardzo wyjątkowa a to za sprawą przepięknej muzyki operetkowej, wspaniałych artystów, niesamowitych kostiumów, pięknego oświetlenia i efektów specjalnych.

Biorąc udział w koncercie, będą Państwo świadkami znakomitego przedsięwzięcia artystycznego. Piękna sala koncertowa Politechniki Śląskiej, największe arie i duety operetkowe, pieśni neapolitańskie oraz wiele innych. Zaśpiewają wspaniali soliści z akompaniamentem Kameralnego Zespołu Operetkowego. Przeniosą oni Państwa w znakomity, zaczarowany świat operetki, ten jakże wyimaginowany, piękny i szlachetny.

Oczarują Państwa:
Anita Maszczyk - Sopran
Michał Musioł - Tenor
Joanna Wojtaszewska - Sopran
Kamil Roch Karolczuk - Tenor
Anna Jakiesz - Błasiak - Sopran
Mikołaj Miko Król - Tenor
Kameralny Zespół Operetkowy

Anita Maszczyk - Sopran
Naukę rozpoczęła w PSM (Państwowej Szkole Muzycznej) I stopnia im. F. Chopina w Będzinie w klasie fortepianu, a następnie kontynuowała ją w PSM II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach w klasie śpiewu solowego. Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Wokalno-Aktorskim, w klasie śpiewu solowego Haliny Skubis. Kunszt wokalny doskonaliła także pod opieką wspaniałej polskiej śpiewaczki prof. Jadwigi Romańskiej. Na zawodowej scenie muzycznej debiutowała partią Adeli w "Zemście nietoperza" Johanna Straussa w Operze Śląskiej w Bytomiu. Partię tę śpiewała także w Operze Krakowskiej, Operze Nova w Bydgoszczy, Teatrze Muzycznym w Lublinie oraz na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego, którego solistką była w latach 2001-2016. Z jej licznych ról należy wymienić: Rosinę w "Cyruliku sewilskim" Rossiniego, Frasquitę w "Carmen" Bizeta, Anninę w "Nocy w Wenecji" oraz Franzi w "Wiedeńskiej krwi" Straussa, Silvę i Stasi w "Księżniczce czardasza" i Maricę w "Hrabinie Maricy" Kálmána, Hannę Glawari w "Wesołej wdówce" Lehára, Eurydykę w "Orfeuszu w piekle" Offenbacha, Irenę Molloy w "Hello Dolly!" Hermana, Maggie w "Dajcie mi tenora" Ludviga, Bessie w "Kwiecie Hawaii" Abrahama. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi, Mazowieckim Teatrem Muzycznym, wieloma polskimi filharmoniami i orkiestrami kameralnymi. Od 2003 roku śpiewa w koncertach "Z batutą i humorem" pod batutą Macieja Niesiołowskiego Równocześnie prowadzi działalność pedagogiczną i menedżerską, a także wciela się w rolę animatora kultury. Jest współzałożycielką Jurajskiej Orkiestry Kameralnej, a także koordynatorem projektu Filharmonia Jurajska. W maju 2018 roku podjęła współpracę z Michałem Znanieckim jako asystent reżysera.

Michał Musioł - Tenor
W 2001 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, pod kierunkiem prof. Jana Ballarina. W tym samym roku zadebiutował w partii Hrabiego Zedlau w "Wiedeńskiej krwi" J. Straussa na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego, z którym do dziś jest związany, występując we wszystkich realizacjach. Kreuje tu takie role, jak: Kerczak w "Tarzanie", Pappacoda w "Nocy w Wenecji", Konstanty Lewin w "Annie Kareninie", Prezes Karol w "Wakacjach Don Żuana", Eisenstein w "Zemście nietoperza", Król w "Małym Księciu", Hrabia Daniło w "Wesołej wdówce", czy Swat Chaim w "Miłość czyni cuda". Jest częstym gościem festiwali muzycznych, m.in. Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy, Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Viva il canto w Cieszynie czy Wielokulturowego Festiwalu Galicja we Lwowie. Koncertuje z najznakomitszymi polskimi solistami i dyrygentami, na stałe współpracując z Grażyną Brodzińską, Anitą Maszczyk i Maciejem Niesiołowskim, a także z orkiestrą Sinfonietta Bydgoska. W roku 2011 na zaproszenie Paderewski Symphony Orchestra, występował na deskach Copernicus Center w Chicago. W swoim repertuarze posiada główne partie tenorowe z najsłynniejszych operetek i musicali. Jest laureatem Nagrody Artystycznej Dyrektora GTM za sezon 2004/2005, a w latach 2005 i 2006 był zdobywcą pierwszego miejsca na Turnieju Tenorów w Kielcach. Za rolę Tateh w musicalu Ragtime w reż. Marii Sartovej otrzymał Indywidualną nagrodę aktorską Prezydenta Miasta Gdynia na II Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Muzycznych.

Joanna Wojtaszewska - Sopran
Śpiewaczka, prezenterka telewizyjna, właścicielka Agencji LUX ART. Edukację muzyczną rozpoczęła w Szkole Muzycznej I stopnia w Zabrzu w klasie gitary i kontynuowała w tej samej szkole II stopnia na wymarzonym kierunku śpiewu solowego. Jest absolwentką prestiżowej Szkoły Operowej Aleksandra Teligi. Brała udział w wielu warsztatach wokalnych. Przez siedem lat związana z Operą Śląską, na scenie której zdobywała sceniczne doświadczenie, występując ze śpiewakami sławy europejskiej. Obecnie prowadzi działalność koncertową. Jest artystką wszechstronną, czuje się znakomicie w operze oraz w krainie operetki i musicalu. Szerszej publiczności znana z programów telewizyjnych i radiowych, zarówno jako prowadząca jak i artystka.

Kamil Roch Karolczuk - Tenor
Śpiewak, konferansjer, prezenter telewizyjny, przedsiębiorca. Śpiewak operetkowy młodego pokolenia. Tenor urodzony i mieszkający na Śląsku. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 10 lat, pobierając lekcje gry na pianinie w Studium Muzycznym Gama w Gliwicach. W tym samym studium zaczął edukację wokalną, po czym kontynuował ją w szkole muzycznej II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach. Kształcił się również w prestiżowej szkole operowej Aleksandra Teligi. Dumny ze swojego pochodzenia, promuje Śląsk, śpiewając arie i duety w mowie śląskiej. Znany publiczności z programów telewizji TVS, TVP , TVT. Śpiewa największe arie i duety operowe oraz operetkowe z największymi gwiazdami tego gatunku.

Anna Jakiesz - Błasiak - Sopran
Sopran koloraturowy z rejestrem gwizdkowym. Pochodzi z Zawiercia. Podstawy muzycznego wykształcenia zdobyła uczęszczając do Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach. Edukację kontynuowała w Państwowym Policealnym Studium Zawodowym Wokalno-Baletowym w Gliwicach. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Wokalno-Aktorskim , a także Kurs Wokalistyki Operowej w Krynicy-Zdroju. Od 2002 do 2016 roku występowała we wszystkich przedstawieniach Gliwickiego Teatru Muzycznego, odgrywając m.in. role: Jane w "Tarzanie", Dione w "Hair", Wendy-Jo w "Fooloose", Gladys w "42 Ulica", Siostra Margaretta w "Dźwiękach Muzyki", Dziewczę w "Wakacjach Don Żuana", Sylviana w "Wesołej Wdówce" czy Wenus w "Orfeuszu w piekle". Jako solistka zadebiutowała w koncercie u boku gwiazd opery: Wiesława Ochmana i Bogdana Paprockiego. Była solistką w koncertach prowadzonych przez Macieja Niesiołowskiego, koncertach organizowanych we współpracy z Filharmonią Zabrzańską pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, a także w koncertach pod batutą Wojciecha Barczyńskiego. Od 2016 roku rozpoczęła pracę w Operze Śląskiej w Bytomiu. W Teatrze Muzycznym Castello odgrywała rolę Walentyny w operetce "Wesoła Wdówka". Dużą radość sprawia jej gra w serialach telewizyjnych.

Mikołaj Miko Król - Tenor
Muzyk, wokalista, kompozytor, artysta scen muzycznych m.in. Miasto Ogrodów Katowice (CKK) i Gliwickiego Teatru Muzycznego. Od najmłodszych lat szkolił swój warsztat wokalny zaczynając w chórze Instytutu Teologicznego "Gloriam Dei" w Bielsku - Białej, później w Samorządowej Szkole Muzycznej II stopnia w Żywcu. Kształcił się również w Państwowym Policealnym Studium Zawodowym Wokalno - Baletowym w Gliwicach,, studiował na wydziale "Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu" na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Na deskach CKK występował jako "Kot Louis" w musicalu edukacyjnym "Bajka o Jazzie" i koncertach organizowanych przez instytucję: "Koncert Sylwestrowy z zespołem Skaldowie", "Koncerty Promenadowe od Bacha do Beatlesów", "Rodzinne Matinee". Aktualnie zobaczyć go można w roli Księcia Wiolinka w operetce dla dzieci "W królestwie muzyki". Na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego grał w wielu produkcjach, również w rolach: m.in. Kota "Kot w Butach" Janek "Wakacje Don Żuana", Próżny "Mały Książę", Chun-Chun "Kwiat Hawaii", Adiutant von Ronsdorfa "Księżniczka Czardasza". Współpracuje z wieloma wybitnymi muzykami i znanymi polskimi zespołami, koncertuje z różnorodnym repertuarem łącząc muzykę musicalową ze współczesnymi brzmieniami muzyki popularnej. Jest laureatem wielu konkursów i festiwali muzycznych w Polsce.

PIERWSZA GALA OPERETKI PRZYSTANEK GLIWICE!

kultura, koncerty i imprezy

Niedziela, 25 sierpnia 2024, g.18:00
Centrum Kultury Studenckiej 'Mrowisko' - ul. Pszczyńska 85, Gliwice, śląskie, Polska
Cena biletu: od 90,-zł Kup bilet
Opublikuj:
Biorąc udział w koncercie, będą Państwo świadkami znakomitego przedsięwzięcia artystycznego. Piękna sala koncertowa Politechniki Śląskiej, największe arie i duety operetkowe, pieśni neapolitańskie oraz wiele innych. Zaśpiewają wspaniali soliści z akompaniamentem Kameralnego Zespołu Operetkowego. Przeniosą oni Państwa w znakomity, zaczarowany świat operetki, ten jakże wyimaginowany, piękny i szlachetny. ,

PIERWSZA GALA OPERETKI PRZYSTANEK GLIWICE, będzie bardzo wyjątkowa a to za sprawą przepięknej muzyki operetkowej, wspaniałych artystów, niesamowitych kostiumów, pięknego oświetlenia i efektów specjalnych.

Biorąc udział w koncercie, będą Państwo świadkami znakomitego przedsięwzięcia artystycznego. Piękna sala koncertowa Politechniki Śląskiej, największe arie i duety operetkowe, pieśni neapolitańskie oraz wiele innych. Zaśpiewają wspaniali soliści z akompaniamentem Kameralnego Zespołu Operetkowego. Przeniosą oni Państwa w znakomity, zaczarowany świat operetki, ten jakże wyimaginowany, piękny i szlachetny.

Oczarują Państwa:
Anita Maszczyk - Sopran
Michał Musioł - Tenor
Joanna Wojtaszewska - Sopran
Kamil Roch Karolczuk - Tenor
Anna Jakiesz - Błasiak - Sopran
Mikołaj Miko Król - Tenor
Kameralny Zespół Operetkowy

Anita Maszczyk - Sopran
Naukę rozpoczęła w PSM (Państwowej Szkole Muzycznej) I stopnia im. F. Chopina w Będzinie w klasie fortepianu, a następnie kontynuowała ją w PSM II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach w klasie śpiewu solowego. Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Wokalno-Aktorskim, w klasie śpiewu solowego Haliny Skubis. Kunszt wokalny doskonaliła także pod opieką wspaniałej polskiej śpiewaczki prof. Jadwigi Romańskiej. Na zawodowej scenie muzycznej debiutowała partią Adeli w "Zemście nietoperza" Johanna Straussa w Operze Śląskiej w Bytomiu. Partię tę śpiewała także w Operze Krakowskiej, Operze Nova w Bydgoszczy, Teatrze Muzycznym w Lublinie oraz na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego, którego solistką była w latach 2001-2016. Z jej licznych ról należy wymienić: Rosinę w "Cyruliku sewilskim" Rossiniego, Frasquitę w "Carmen" Bizeta, Anninę w "Nocy w Wenecji" oraz Franzi w "Wiedeńskiej krwi" Straussa, Silvę i Stasi w "Księżniczce czardasza" i Maricę w "Hrabinie Maricy" Kálmána, Hannę Glawari w "Wesołej wdówce" Lehára, Eurydykę w "Orfeuszu w piekle" Offenbacha, Irenę Molloy w "Hello Dolly!" Hermana, Maggie w "Dajcie mi tenora" Ludviga, Bessie w "Kwiecie Hawaii" Abrahama. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi, Mazowieckim Teatrem Muzycznym, wieloma polskimi filharmoniami i orkiestrami kameralnymi. Od 2003 roku śpiewa w koncertach "Z batutą i humorem" pod batutą Macieja Niesiołowskiego Równocześnie prowadzi działalność pedagogiczną i menedżerską, a także wciela się w rolę animatora kultury. Jest współzałożycielką Jurajskiej Orkiestry Kameralnej, a także koordynatorem projektu Filharmonia Jurajska. W maju 2018 roku podjęła współpracę z Michałem Znanieckim jako asystent reżysera.

Michał Musioł - Tenor
W 2001 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, pod kierunkiem prof. Jana Ballarina. W tym samym roku zadebiutował w partii Hrabiego Zedlau w "Wiedeńskiej krwi" J. Straussa na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego, z którym do dziś jest związany, występując we wszystkich realizacjach. Kreuje tu takie role, jak: Kerczak w "Tarzanie", Pappacoda w "Nocy w Wenecji", Konstanty Lewin w "Annie Kareninie", Prezes Karol w "Wakacjach Don Żuana", Eisenstein w "Zemście nietoperza", Król w "Małym Księciu", Hrabia Daniło w "Wesołej wdówce", czy Swat Chaim w "Miłość czyni cuda". Jest częstym gościem festiwali muzycznych, m.in. Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy, Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Viva il canto w Cieszynie czy Wielokulturowego Festiwalu Galicja we Lwowie. Koncertuje z najznakomitszymi polskimi solistami i dyrygentami, na stałe współpracując z Grażyną Brodzińską, Anitą Maszczyk i Maciejem Niesiołowskim, a także z orkiestrą Sinfonietta Bydgoska. W roku 2011 na zaproszenie Paderewski Symphony Orchestra, występował na deskach Copernicus Center w Chicago. W swoim repertuarze posiada główne partie tenorowe z najsłynniejszych operetek i musicali. Jest laureatem Nagrody Artystycznej Dyrektora GTM za sezon 2004/2005, a w latach 2005 i 2006 był zdobywcą pierwszego miejsca na Turnieju Tenorów w Kielcach. Za rolę Tateh w musicalu Ragtime w reż. Marii Sartovej otrzymał Indywidualną nagrodę aktorską Prezydenta Miasta Gdynia na II Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Muzycznych.

Joanna Wojtaszewska - Sopran
Śpiewaczka, prezenterka telewizyjna, właścicielka Agencji LUX ART. Edukację muzyczną rozpoczęła w Szkole Muzycznej I stopnia w Zabrzu w klasie gitary i kontynuowała w tej samej szkole II stopnia na wymarzonym kierunku śpiewu solowego. Jest absolwentką prestiżowej Szkoły Operowej Aleksandra Teligi. Brała udział w wielu warsztatach wokalnych. Przez siedem lat związana z Operą Śląską, na scenie której zdobywała sceniczne doświadczenie, występując ze śpiewakami sławy europejskiej. Obecnie prowadzi działalność koncertową. Jest artystką wszechstronną, czuje się znakomicie w operze oraz w krainie operetki i musicalu. Szerszej publiczności znana z programów telewizyjnych i radiowych, zarówno jako prowadząca jak i artystka.

Kamil Roch Karolczuk - Tenor
Śpiewak, konferansjer, prezenter telewizyjny, przedsiębiorca. Śpiewak operetkowy młodego pokolenia. Tenor urodzony i mieszkający na Śląsku. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 10 lat, pobierając lekcje gry na pianinie w Studium Muzycznym Gama w Gliwicach. W tym samym studium zaczął edukację wokalną, po czym kontynuował ją w szkole muzycznej II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach. Kształcił się również w prestiżowej szkole operowej Aleksandra Teligi. Dumny ze swojego pochodzenia, promuje Śląsk, śpiewając arie i duety w mowie śląskiej. Znany publiczności z programów telewizji TVS, TVP , TVT. Śpiewa największe arie i duety operowe oraz operetkowe z największymi gwiazdami tego gatunku.

Anna Jakiesz - Błasiak - Sopran
Sopran koloraturowy z rejestrem gwizdkowym. Pochodzi z Zawiercia. Podstawy muzycznego wykształcenia zdobyła uczęszczając do Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach. Edukację kontynuowała w Państwowym Policealnym Studium Zawodowym Wokalno-Baletowym w Gliwicach. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Wokalno-Aktorskim , a także Kurs Wokalistyki Operowej w Krynicy-Zdroju. Od 2002 do 2016 roku występowała we wszystkich przedstawieniach Gliwickiego Teatru Muzycznego, odgrywając m.in. role: Jane w "Tarzanie", Dione w "Hair", Wendy-Jo w "Fooloose", Gladys w "42 Ulica", Siostra Margaretta w "Dźwiękach Muzyki", Dziewczę w "Wakacjach Don Żuana", Sylviana w "Wesołej Wdówce" czy Wenus w "Orfeuszu w piekle". Jako solistka zadebiutowała w koncercie u boku gwiazd opery: Wiesława Ochmana i Bogdana Paprockiego. Była solistką w koncertach prowadzonych przez Macieja Niesiołowskiego, koncertach organizowanych we współpracy z Filharmonią Zabrzańską pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, a także w koncertach pod batutą Wojciecha Barczyńskiego. Od 2016 roku rozpoczęła pracę w Operze Śląskiej w Bytomiu. W Teatrze Muzycznym Castello odgrywała rolę Walentyny w operetce "Wesoła Wdówka". Dużą radość sprawia jej gra w serialach telewizyjnych.

Mikołaj Miko Król - Tenor
Muzyk, wokalista, kompozytor, artysta scen muzycznych m.in. Miasto Ogrodów Katowice (CKK) i Gliwickiego Teatru Muzycznego. Od najmłodszych lat szkolił swój warsztat wokalny zaczynając w chórze Instytutu Teologicznego "Gloriam Dei" w Bielsku - Białej, później w Samorządowej Szkole Muzycznej II stopnia w Żywcu. Kształcił się również w Państwowym Policealnym Studium Zawodowym Wokalno - Baletowym w Gliwicach,, studiował na wydziale "Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu" na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Na deskach CKK występował jako "Kot Louis" w musicalu edukacyjnym "Bajka o Jazzie" i koncertach organizowanych przez instytucję: "Koncert Sylwestrowy z zespołem Skaldowie", "Koncerty Promenadowe od Bacha do Beatlesów", "Rodzinne Matinee". Aktualnie zobaczyć go można w roli Księcia Wiolinka w operetce dla dzieci "W królestwie muzyki". Na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego grał w wielu produkcjach, również w rolach: m.in. Kota "Kot w Butach" Janek "Wakacje Don Żuana", Próżny "Mały Książę", Chun-Chun "Kwiat Hawaii", Adiutant von Ronsdorfa "Księżniczka Czardasza". Współpracuje z wieloma wybitnymi muzykami i znanymi polskimi zespołami, koncertuje z różnorodnym repertuarem łącząc muzykę musicalową ze współczesnymi brzmieniami muzyki popularnej. Jest laureatem wielu konkursów i festiwali muzycznych w Polsce.

Na stronie: 112