Dziś:
Kiedy:Czerwiec 2024
Gdzie:
Tylko online:
 
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
1920212223
24252627282930
Dziś

Festiwal rodzinny 'Zlot Kaczek' 16-18 sierpnia 2024

kultura

Piątek, 16 sierpnia 2024, g.14:00
Ośrodek Kacze Bagno – Miejsce Inicjatyw Pozytywnych - Wybudowanie 4, Kurzętnik, warmińsko-mazurskie, Polska
Cena biletu: od 150,-zł Kup bilet
Opublikuj:
Jeśli bliskie Waszemu sercu są rodzinne wyjazdy w kontakcie z naturą w stylu 'slow life”, z wegetariańskim jedzeniem, z niespiesznym rytmem dnia, a dodatkowo lubicie kreatywne warsztaty – ten wyjazd jest dla Was! Nie ma tu napiętego grafiku, wykładów, sztywnych godzin warsztatów… Za to mamy dużo zieleni, naturalnej przestrzeni dla swobodnej zabawy i odpoczynku, dużo hamaków, kur, pyszne jedzenie z naszego permakulturowego ogrodu no i gamę ciekawych warsztatów dla całej rodziny. ,

Festiwal rodzinny "Zlot Kaczek" 16-18 sierpnia 2024r.

Słowem wstępu:
Jeśli bliskie Waszemu sercu są rodzinne wyjazdy w kontakcie z naturą w stylu "slow life", z wegetariańskim jedzeniem, z niespiesznym rytmem dnia, a dodatkowo lubicie kreatywne warsztaty - ten wyjazd jest dla Was! Nasz Festiwal to doskonała okazja dla absolwentów naszych obozów letnich, którzy chcą jeszcze raz poczuć się jak dzieci, dla tych mniejszych, którzy dopiero rozpoczną przygodę z samodzielnymi wyjazdami na zaprzyjaźnienie się z naszą przestrzenią, dla ich rodziców, dziadków, wujków, przyjaciół, pupili… słowem Wszystkich. Festiwal, jego otoczenie oraz atmosfera ma Was przenieść w czasy beztroskich wakacji u babci na wsi. Mamy kury, pyszne domowe jedzenie, nawet stos siana dla Was przywieziemy, żeby można było sobie poskakać po snopkach. A Wy się zrelaksujcie, zregenerujcie i po prostu pobądźcie ze sobą, rodziną i fajną społecznością. Enjoy!

O festiwalu:
Nie ma tu napiętego grafiku, wykładów, sztywnych godzin warsztatów… Za to mamy dużo zieleni, naturalnej przestrzeni dla swobodnej zabawy i odpoczynku, dużo hamaków, kur, pyszne jedzenie z naszego permakulturowego ogrodu no i gamę ciekawych warsztatów dla całej rodziny.

Program:
Pt od obiadu, niedziela do obiadu. Możecie przybywać do nas w piątek od godziny 12:00, między 14:00-15:00 będzie bufet obiadowy. A później zacznie się magia… Zamykamy w niedzielę wspólnym obiadem o godz. 14:00. Siadamy w kręgu, dziękujemy sobie z ten czas i umawiamy się na spotkanie w przyszłym roku. Pt-ndz:
- otwarte przez cały festiwal wszystkie nasze strefy warsztatowe,
- taniec z ogniem,
- kuglarstwo,
- ceramika,
- naturalne kosmetyki, mydełka,
- łucznictwo,
- szczudła,
- pieczenie chleba,
- gra na bębnach afrykańskich,
- dzika kuchnia,
- warsztaty leśne : survival, krzesanie ognia, struganie w drewnie,
- strefy tematyczne dla dzieci, m.in. plaża we Władysławowie (ale mniej tłoczna), wykopaliska archeologiczne, wioska indiańska, naturalny plac zabaw, błotna kuchnia, sensoryka dla bosych stópek…. i… to nie wszystko,
- strefa muzyczna - nie spodziewajcie się wielkich scen, głośnej muzyki do rana, świateł stroboskopowych… ale możecie oczekiwać dużo kojących melodii dla ciała i duszy, dźwięku gitary przy ognisku, przyjemnego bębnienia bębnów. Zapraszamy wszystkich pasjonatów muzyki do zabrania swoich gitar, fletów, akordeonów i innych instrumentów, które zmieszczą Wam się do bagażu. Będzie przestrzeń na wspólne koncertowanie i pośpiewanie,

- wieczorny pokaz tańca z ogniem,
- międzypokoleniowe tańce w kręgu,
- joga o poranku z fajnym Panem od Kombuchy,
- i….. no nie, wszystkich niespodzianek Wam nie zdradzimy. Dajcie się zaskoczyć!

Nasi goście:

Maja Wlazły - zagra dla Was kojący koncert na handpanie + warsztaty. Maja Wlazły - perkusistka, muzykoterapeutka, kompozytorka. W 2019 roku, zainspirowała się brzmieniem handpanu, który wykorzystuje jako instrument przewodni autorskich kompozycji. Od 2021 roku działa z wydawnictwem muzycznym Future Rust. Współpracuje również z deweloperami gier przy produkcji soundtracków oraz efektów dźwiękowych - wykonała m.in. partię instrumentów perkusyjnych ścieżki dźwiękowej gry Weakless studia Punk Notion. Maja pasjonuje się terpeutycznym wykorzystaniem muzyki oraz jej wpływem na dobre samopoczucie i wyrażanie emocji. 

- Zajęcia muzykoterapia aktywna - warsztaty - zajęcia mają na celu w przyjemny sposób uwrażliwiać, aktywizować oraz relaksować uczestników za pomocą różnych form rytmiki, muzykoterapii, pracy z instrumentem oraz improwizacji. Podczas zajęć uczestnicy mają szansę poznać oraz usłyszeć instrument handpan, zapoznać z różnymi brzmieniami, rytmem, poznać metody relaksacji i redukcji stresu poprzez muzykę. 
- Koncert relaksacyjny - podczas koncertu uczestnicy będą mogli zanurzyć się w kojące brzmienie handpanu, a także doświadczyć relaksacji kierowanej, opartej o techniki wizualizacji oraz treningu autogennego. Koncert odbywa się na leżąco lub na siedząco.


Michał Kowalik z Dobrego Pola to specjalista od biohackingu, entuzjasta zdrowego odżywiania i ekologii. Jego pasją jest tworzenie Kombuchy i propagowanie jej zdrowotnych właściwości. Jest także ojcem samodzielnie wychowującym dwóch synów w wieku 10 i 12 lat, których edukuje w domu. Oprócz tego Michał prowadzi warsztaty kulinarne ze zdrowej, wegańskiej kuchni, na których dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jego obecność na Festiwalu to nie tylko okazja do poznania tajników zdrowego stylu życia, ale także inspiracja dla innych.


Dominik Muszyński poprowadzi dla Was warsztaty bębnowe - integracja poprzez rytm. "Jeśli Twoje serce bije, jesteś perkusistą. Niech bęben połączy Twoje serce z dłońmi. Niech Twoje ręce nauczą się tańczyć." Muzyka grana na bębnach łączy ludzi, jest ponad podziałami społecznymi i kulturowymi. Gra na bębnach jest niebanalnym sposobem osiągnięcia stanu relaksu. Rytm płynie w krwi każdego od urodzenia, a bębny pomagają go tylko wydobyć. Pozytywnych emocji, jakich doznajemy grając wspólnie na bębnach, nie da się opisać kilkoma słowami. Zachęcamy do spróbowania. Prowadzący - od 1991 r. zajmuje się muzyką i promocją kultury etno, gra na wszelkiego rodzaju instrumentach perkusyjnych, a w szczególności na bębnach (conga i djembe). Jest liderem zespołu WADADA (czyt. ładada), z którym koncertuje na terenie całej Polski i nie tylko. Projekt ten związany jest z perkusyjną muzyką etniczną z Afryki Zachodniej, Kuby, Jamajki, Brazylii, Gruzji, Azji, Australii, Bliskiego Wschodu i był jednym z pierwszych zespołów tu, w kraju nad Wisłą, uprawiających taką muzykę. Jest też związany z legendarną rzeszowską formacją T.H.Culture, której był współzałożycielem. Zespół ten poza mocnym punkowo-transowym brzmieniem charakteryzował się bogactwem rytmów i instrumentów perkusyjnych, za którymi stał Dominik.


Grupa Inicjatywna Miłośników Tańców w Kręgu - grupa powstała w 2019r, liczy obecnie około 15 osób. Większość tancerzy wywodzi się z zespołu ludowego "Pieśni i Tańca w Toruniu", w którym się poznaliśmy. Bierzemy udział w rozlicznych Festiwalach na terenie kraju. Tańczymy tańce z różnych części świata. Zaprosimy Was do wspólnej zabawy razem z nami, nie ma tu ograniczeń wiekowych, umiejętności - tańce w kręgu są dla każdego! 


Wyżywienie:
Godziny posiłków: 8:00-9:00 śniadanie, 13:00-14:00 obiad, 18:00-19:00 kolacja. A dla głodnych wieczorową porą możliwość zakupu zdrowych przekąsek w naszym festiwalowym sklepiku. Podczas festiwalu będziemy Wam serwować wegetariańskie jedzenie oraz bufet kawowy z ciastem domowym. Je się u nas smacznie i zdrowo, mamy własny permakulturowy ogródek z warzywami, robimy przetwory, jajka również mamy ze swojego kurnika. Masz nietypowe alergie bądź diety pokarmowe? To dla nas nie problem - prosimy o kontakt przed przyjazdem, przygotujemy posiłki specjalnie dla Ciebie.

Nocleg:
Pole namiotowe/campingowe w cenie biletu wstępu.
Przyłączenie do prądu: 25zł/doba (płatne na miejscu).
Dodatkowe możliwości noclegów:
- Wspólna sala z łóżkami piętrowymi (poduszka + koc) na 40 i 20os: koszt 45zł/os/noc (płatne na miejscu)
- Nocleg " Eko - kompleks noclegowy" dla 17os : koszt 85zł/os/noc (płatne na miejscu)
Do dyspozycji trzy domki, każdy z dwoma trzyosobowymi pokojami z łazienkami. Jeden pokój 2osobowy - dostosowany dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózku. Kompleks Ekodomków zbudowanych z gliny i ze słomy (naturalne budownictwo) to pierwszy w Polsce budynek usługowy zbudowany metodą straw bale (pościele, ręczniki).

Koszt: 


Bilet 3-dniowy: 460zł/os - bilet wstępu na Festiwal zawiera pełne wyżywienie, nocleg na polu namiotowym bądź campingowym, wszystkie atrakcje oraz warsztaty zawarte w programie.

Dzieci do lat 3 - bezpłatnie.
Dzieci powyżej 3 lat i Dorośli - cena regularna 460zł/os.
Przedsprzedaż biletów trwa do 10 czerwca 2024r: 410zł/os.

*zniżka dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny (prosimy o kontakt mailowy biuro@kaczebagno.pl)

Bilety na 1 dzień (bez noclegu):
- piątek: 150zł
- sobota: 265zł
- niedziela: 150zł

Do zobaczenia!

Festiwal rodzinny 'Zlot Kaczek' 16-18 sierpnia 2024

kultura

Piątek, 16 sierpnia 2024, g.14:00
Ośrodek Kacze Bagno – Miejsce Inicjatyw Pozytywnych - Wybudowanie 4, Kurzętnik, warmińsko-mazurskie, Polska
Cena biletu: od 150,-zł Kup bilet
Opublikuj:
Jeśli bliskie Waszemu sercu są rodzinne wyjazdy w kontakcie z naturą w stylu 'slow life”, z wegetariańskim jedzeniem, z niespiesznym rytmem dnia, a dodatkowo lubicie kreatywne warsztaty – ten wyjazd jest dla Was! Nie ma tu napiętego grafiku, wykładów, sztywnych godzin warsztatów… Za to mamy dużo zieleni, naturalnej przestrzeni dla swobodnej zabawy i odpoczynku, dużo hamaków, kur, pyszne jedzenie z naszego permakulturowego ogrodu no i gamę ciekawych warsztatów dla całej rodziny. ,

Festiwal rodzinny "Zlot Kaczek" 16-18 sierpnia 2024r.

Słowem wstępu:
Jeśli bliskie Waszemu sercu są rodzinne wyjazdy w kontakcie z naturą w stylu "slow life", z wegetariańskim jedzeniem, z niespiesznym rytmem dnia, a dodatkowo lubicie kreatywne warsztaty - ten wyjazd jest dla Was! Nasz Festiwal to doskonała okazja dla absolwentów naszych obozów letnich, którzy chcą jeszcze raz poczuć się jak dzieci, dla tych mniejszych, którzy dopiero rozpoczną przygodę z samodzielnymi wyjazdami na zaprzyjaźnienie się z naszą przestrzenią, dla ich rodziców, dziadków, wujków, przyjaciół, pupili… słowem Wszystkich. Festiwal, jego otoczenie oraz atmosfera ma Was przenieść w czasy beztroskich wakacji u babci na wsi. Mamy kury, pyszne domowe jedzenie, nawet stos siana dla Was przywieziemy, żeby można było sobie poskakać po snopkach. A Wy się zrelaksujcie, zregenerujcie i po prostu pobądźcie ze sobą, rodziną i fajną społecznością. Enjoy!

O festiwalu:
Nie ma tu napiętego grafiku, wykładów, sztywnych godzin warsztatów… Za to mamy dużo zieleni, naturalnej przestrzeni dla swobodnej zabawy i odpoczynku, dużo hamaków, kur, pyszne jedzenie z naszego permakulturowego ogrodu no i gamę ciekawych warsztatów dla całej rodziny.

Program:
Pt od obiadu, niedziela do obiadu. Możecie przybywać do nas w piątek od godziny 12:00, między 14:00-15:00 będzie bufet obiadowy. A później zacznie się magia… Zamykamy w niedzielę wspólnym obiadem o godz. 14:00. Siadamy w kręgu, dziękujemy sobie z ten czas i umawiamy się na spotkanie w przyszłym roku. Pt-ndz:
- otwarte przez cały festiwal wszystkie nasze strefy warsztatowe,
- taniec z ogniem,
- kuglarstwo,
- ceramika,
- naturalne kosmetyki, mydełka,
- łucznictwo,
- szczudła,
- pieczenie chleba,
- gra na bębnach afrykańskich,
- dzika kuchnia,
- warsztaty leśne : survival, krzesanie ognia, struganie w drewnie,
- strefy tematyczne dla dzieci, m.in. plaża we Władysławowie (ale mniej tłoczna), wykopaliska archeologiczne, wioska indiańska, naturalny plac zabaw, błotna kuchnia, sensoryka dla bosych stópek…. i… to nie wszystko,
- strefa muzyczna - nie spodziewajcie się wielkich scen, głośnej muzyki do rana, świateł stroboskopowych… ale możecie oczekiwać dużo kojących melodii dla ciała i duszy, dźwięku gitary przy ognisku, przyjemnego bębnienia bębnów. Zapraszamy wszystkich pasjonatów muzyki do zabrania swoich gitar, fletów, akordeonów i innych instrumentów, które zmieszczą Wam się do bagażu. Będzie przestrzeń na wspólne koncertowanie i pośpiewanie,

- wieczorny pokaz tańca z ogniem,
- międzypokoleniowe tańce w kręgu,
- joga o poranku z fajnym Panem od Kombuchy,
- i….. no nie, wszystkich niespodzianek Wam nie zdradzimy. Dajcie się zaskoczyć!

Nasi goście:

Maja Wlazły - zagra dla Was kojący koncert na handpanie + warsztaty. Maja Wlazły - perkusistka, muzykoterapeutka, kompozytorka. W 2019 roku, zainspirowała się brzmieniem handpanu, który wykorzystuje jako instrument przewodni autorskich kompozycji. Od 2021 roku działa z wydawnictwem muzycznym Future Rust. Współpracuje również z deweloperami gier przy produkcji soundtracków oraz efektów dźwiękowych - wykonała m.in. partię instrumentów perkusyjnych ścieżki dźwiękowej gry Weakless studia Punk Notion. Maja pasjonuje się terpeutycznym wykorzystaniem muzyki oraz jej wpływem na dobre samopoczucie i wyrażanie emocji. 

- Zajęcia muzykoterapia aktywna - warsztaty - zajęcia mają na celu w przyjemny sposób uwrażliwiać, aktywizować oraz relaksować uczestników za pomocą różnych form rytmiki, muzykoterapii, pracy z instrumentem oraz improwizacji. Podczas zajęć uczestnicy mają szansę poznać oraz usłyszeć instrument handpan, zapoznać z różnymi brzmieniami, rytmem, poznać metody relaksacji i redukcji stresu poprzez muzykę. 
- Koncert relaksacyjny - podczas koncertu uczestnicy będą mogli zanurzyć się w kojące brzmienie handpanu, a także doświadczyć relaksacji kierowanej, opartej o techniki wizualizacji oraz treningu autogennego. Koncert odbywa się na leżąco lub na siedząco.


Michał Kowalik z Dobrego Pola to specjalista od biohackingu, entuzjasta zdrowego odżywiania i ekologii. Jego pasją jest tworzenie Kombuchy i propagowanie jej zdrowotnych właściwości. Jest także ojcem samodzielnie wychowującym dwóch synów w wieku 10 i 12 lat, których edukuje w domu. Oprócz tego Michał prowadzi warsztaty kulinarne ze zdrowej, wegańskiej kuchni, na których dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jego obecność na Festiwalu to nie tylko okazja do poznania tajników zdrowego stylu życia, ale także inspiracja dla innych.


Dominik Muszyński poprowadzi dla Was warsztaty bębnowe - integracja poprzez rytm. "Jeśli Twoje serce bije, jesteś perkusistą. Niech bęben połączy Twoje serce z dłońmi. Niech Twoje ręce nauczą się tańczyć." Muzyka grana na bębnach łączy ludzi, jest ponad podziałami społecznymi i kulturowymi. Gra na bębnach jest niebanalnym sposobem osiągnięcia stanu relaksu. Rytm płynie w krwi każdego od urodzenia, a bębny pomagają go tylko wydobyć. Pozytywnych emocji, jakich doznajemy grając wspólnie na bębnach, nie da się opisać kilkoma słowami. Zachęcamy do spróbowania. Prowadzący - od 1991 r. zajmuje się muzyką i promocją kultury etno, gra na wszelkiego rodzaju instrumentach perkusyjnych, a w szczególności na bębnach (conga i djembe). Jest liderem zespołu WADADA (czyt. ładada), z którym koncertuje na terenie całej Polski i nie tylko. Projekt ten związany jest z perkusyjną muzyką etniczną z Afryki Zachodniej, Kuby, Jamajki, Brazylii, Gruzji, Azji, Australii, Bliskiego Wschodu i był jednym z pierwszych zespołów tu, w kraju nad Wisłą, uprawiających taką muzykę. Jest też związany z legendarną rzeszowską formacją T.H.Culture, której był współzałożycielem. Zespół ten poza mocnym punkowo-transowym brzmieniem charakteryzował się bogactwem rytmów i instrumentów perkusyjnych, za którymi stał Dominik.


Grupa Inicjatywna Miłośników Tańców w Kręgu - grupa powstała w 2019r, liczy obecnie około 15 osób. Większość tancerzy wywodzi się z zespołu ludowego "Pieśni i Tańca w Toruniu", w którym się poznaliśmy. Bierzemy udział w rozlicznych Festiwalach na terenie kraju. Tańczymy tańce z różnych części świata. Zaprosimy Was do wspólnej zabawy razem z nami, nie ma tu ograniczeń wiekowych, umiejętności - tańce w kręgu są dla każdego! 


Wyżywienie:
Godziny posiłków: 8:00-9:00 śniadanie, 13:00-14:00 obiad, 18:00-19:00 kolacja. A dla głodnych wieczorową porą możliwość zakupu zdrowych przekąsek w naszym festiwalowym sklepiku. Podczas festiwalu będziemy Wam serwować wegetariańskie jedzenie oraz bufet kawowy z ciastem domowym. Je się u nas smacznie i zdrowo, mamy własny permakulturowy ogródek z warzywami, robimy przetwory, jajka również mamy ze swojego kurnika. Masz nietypowe alergie bądź diety pokarmowe? To dla nas nie problem - prosimy o kontakt przed przyjazdem, przygotujemy posiłki specjalnie dla Ciebie.

Nocleg:
Pole namiotowe/campingowe w cenie biletu wstępu.
Przyłączenie do prądu: 25zł/doba (płatne na miejscu).
Dodatkowe możliwości noclegów:
- Wspólna sala z łóżkami piętrowymi (poduszka + koc) na 40 i 20os: koszt 45zł/os/noc (płatne na miejscu)
- Nocleg " Eko - kompleks noclegowy" dla 17os : koszt 85zł/os/noc (płatne na miejscu)
Do dyspozycji trzy domki, każdy z dwoma trzyosobowymi pokojami z łazienkami. Jeden pokój 2osobowy - dostosowany dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózku. Kompleks Ekodomków zbudowanych z gliny i ze słomy (naturalne budownictwo) to pierwszy w Polsce budynek usługowy zbudowany metodą straw bale (pościele, ręczniki).

Koszt: 


Bilet 3-dniowy: 460zł/os - bilet wstępu na Festiwal zawiera pełne wyżywienie, nocleg na polu namiotowym bądź campingowym, wszystkie atrakcje oraz warsztaty zawarte w programie.

Dzieci do lat 3 - bezpłatnie.
Dzieci powyżej 3 lat i Dorośli - cena regularna 460zł/os.
Przedsprzedaż biletów trwa do 10 czerwca 2024r: 410zł/os.

*zniżka dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny (prosimy o kontakt mailowy biuro@kaczebagno.pl)

Bilety na 1 dzień (bez noclegu):
- piątek: 150zł
- sobota: 265zł
- niedziela: 150zł

Do zobaczenia!

Na stronie: 255