Dziś:
Kiedy:Maj 2024
Gdzie:
Tylko online:
 
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23242526
2728293031  
Dziś

Amor Flamenco Fran Chafino Compania de Danza Flamenco

kultura, teatry

Sobota, 8 czerwca 2024, g.19:00
Teatr Zdrojowy im. M. Ćwiklińskiej - ul. Parkowa 2, Polanica-Zdrój, dolnośląskie, Polska
Cena biletu: od 99,-zł Kup bilet
Opublikuj:
Fran Chafino Compania de Danza - Passion Flamenco. Wyjątkowy, porywający, pełen głębokich emocji spektakl flamenco i danza espanola. Spektakl jest wyrazem sposobu na zrozumienie życia z całym wachlarzem emocji, które nam dostarcza. Flamenco z duszą danza espanola, prezentujące piękno i bogactwo hiszpańskiego dziedzictwa kulturowego. Feeria barw, szelest falban, szmer rozkładanych wachlarzy, stukot obcasów i kastanietów, podkręcające atmosferę entuzjastyczne okrzyki jaleo, poruszający śpiew, uwodzące dźwięki gitary... sprawiają, że ciarki przechodzą po plecach, nie możemy oderwać wzroku od zmysłowych ruchów i tej ekspansji nieokiełznanej radości. Gorące serce, miłość, namiętność, impulsywność i melancholia. Wulkan uczuć, gejzer emocji, gama ekspresji. Od pierwszego wejrzenia kompletnie hipnotyzuje zachęcając do głębszego poznania! ,
Amor Flamenco Fran Chafino Compania de Danza Flamenco - Wyjątkowy, porywający, pełen głębokich emocji spektakl flamenco i danza española.


Amor Flamenco Fran Chafino Compania de Danza Flamenco to wyraz sposobu na zrozumienie życia z całym wachlarzem emocji, które nam dostarcza. Flamenco z duszą danza española, prezentujące piękno i bogactwo hiszpańskiego dziedzictwa kulturowego. Feeria barw, szelest falban, szmer rozkładanych wachlarzy, stukot obcasów i kastanietów, podkręcające atmosferę entuzjastyczne okrzyki jaleo, poruszający śpiew, uwodzące dźwięki gitary... sprawiają, że ciarki przechodzą po plecach, nie możemy oderwać wzroku od zmysłowych ruchów i tej ekspansji nieokiełznanej radości. Gorące serce, miłość, namiętność, impulsywność i melancholia. Wulkan uczuć, gejzer emocji, gama ekspresji. Od pierwszego wejrzenia kompletnie hipnotyzuje zachęcając do głębszego poznania.

Artyści:
Maestro Fran Chafino - taniec
Sylvia López - taniec
Nieves Hidalgo - śpiew
Bryan Rios - śpiew, cajon
Lunar Gonzalez - gitara

Fran Chafino
Tancerz, choreograf, pierwszy solista Ballet Español i Flamenco Carmen Mota. Urodzony w Maladze w 1983, w dzielnicy El Palo - kolebce wielu międzynarodowych sław flamenco, od dzieciństwa przesiąkał pasją i miłością do tego stylu tańca. Odkąd sięga pamięcią, jego serce biło w rytmie flamenco. Jednak nie mógł uczęszczać na zajęcia i rozwijać swojej pasji. W wieku 10 lat jego talent odkryła maestra z Conservatioro Profesional de Danza i pozwoliła uczestniczyć mu w zajęciach próbnych. Mały Fran został w tym samym dniu przyjęty do Conservatorio, które ukończył z wieloma wyróżnieniami i tytułem tancerza tańca hiszpańskiego i flamenco. Od 12 roku życia występował ze znanymi artystami m.in. Antonio Canales, Manuel Santiago, Trinidad Santaigo "La Trini", Jose Losada Santiago Carrete promując Andaluzję w ramach wydarzeń organizowanych przez Izbę Turystyczną Samorządu Andaluzji. W wieku 18 lat wystąpił gościnnie w przedstawieniu Solera de Jerez (Marbella). W tym samym okresie tańczył również w Tablao Flamenco "El Tano" (Benalmadena) oraz pracował jako nauczyciel tańca flamenco w kliku studiach tańca w Maladze. W 1998r. zauważyła go Carmen Mota i zaprosiła do znanej na całym świecie formacji Ballet Español i Flamenco Carmen Mota, w której rozpoczął karierę jako tancerz zespołowy, by po kilku latach objąć pozycję pierwszego solisty. Jako tancerz tej formacji uczestniczył w światowym tournée i doskonalił swój kunszt artystyczny na najważniejszych scenach międzynarodowych m.in. w Holandii, Niemczech, Austrii, Rosji, Izraelu, Libanie, Cyprze, Katarze, Tajlandii, Korei Płd., Chinach, Kanadzie, Turcji, Libii, Monako, Portugalii, na Węgrzech. Kilka lat później został mianowany przez Carmen Mota do objęcia roli dyrektora artystycznego i poprowadzenia formacji Tańca Hiszpańskiego i Flamenco na Teneryfie. Następnie założył własną, jedyną na Wyspach Kanaryskich formację Compaña de Danza Española i Flamenco Fran Chafino, z którą występuje nie tylko na wyspach, ale i w całej Europie. Jego spektakl "A Compas" jest wystawiany na największych scenach w Hiszpanii, Rosji, Białorusi, Węgrzech, Anglii, Francji. W 2023r. koncertował również w Polsce, ze spektaklem "Mediterraneo" (2 koncerty we Wrocławiu) oraz "A Compas" (2 koncerty we Wrocławiu, 1 w Opolu).

Nieves Hidalgo
Urodziła się 19 listopada 1975 roku w Madrycie. Zaczynała karierę w najlepszych madryckich tablao tj. Arco de Cuchilleros, Café de Chinitas, El Corral de la Morería, Casa Patas i Villarrosa. Z Iberian Dance Company podróżował po Azji, w latach 1999-2001 mieszkał w Japonii, gdzie pracowała w Carmen Hall Theatre i prowadziła zajęcia ze śpiewu flamenco. Współpracowała z pianistą Manolo Carrasco przy pokazie flamenco "Aires del Sur", z tancerką La Truco, zespołem Suite Flamenca w Hiszpanii i na "Festival Cervantino" w Meksyku, z zespołem Noche Flamenca w Nowym Jorku, kwartetem gitara klasyczna Eos Guitar Quartet, śpiewała w przedstawieniu "Carmen" Victora Ullate Roche w Koloseum w Madrycie. Była wokalistką szwajcarskiego zespołu tanecznego Flamencos en Route, który przez pięć lat koncertował na całym świecie z 6 różnymi przedstawieniami. Współpracowała przy albumie "Caravana" Joaquína Ruiza i koncertowała z nim po Europie. W marcu 2006 roku została pierwszą śpiewaczką flamenco, która wystąpiła w Teatrze Maryjskim (Stary Kirow) wraz z tancerzem Farukiem Ruzimatowem. Współpracowała z Alim Khattabem podczas festiwalu Arabesques w Montpellier we Francji. Brała udział w znanym na całym świecie programie telewizyjnym "The Voice", i jako finalistka "LA GRAN GALA DEL FLAMENCO" wystąpiła na zamku Carrarese w Padwie we Włoszech. Śpiewała na Międzynarodowym Festiwalu Tirgan w Toronto i Festiwalu Jeonju Sori w Korei. Koncertowała z gitarzystą Alim Khattabem w Operze w Kairze. Jest laureatemką znaczących nagród, takich jak: I nagroda za piosenkę hiszpańską "Tú puedes ser artista" w 1991 r., I nagroda za "Granainas" na "XVII Festiwalu Nacional De Lo Ferro" w 1996 r., I Nagroda Krajowa "Melón De Oro" w 1997r. oraz Krajową Nagrodę "Melón de Plata" w 2003 r. W 2010 r. zdobyła II nagrodę w "V Villa De Guadamur National Flamenco Cante Contest" oraz "Molino De Oro" dla najlepszej Ferreñy na De Lo Ferro National Festiwal. W 1996 r. był finalistą "XXXVI Krajowego Festiwalu Cante w Las Minas de la Unión". Od 1998r współpracowała z formacją Ballet Español i Flamenco Carmen Mota, a od 4 lat jest śpiewaczką w Compaña de Danza Española i Flamenco Fran Chafino.

Lunar Gonzales
Pochodzi z rodziny muzyków, jego dziadek i ojciec byli znanymi w Andaluzji gitarzystami flamenco. Od 10 roku życia uczył się gry na gitarze hiszpańskiej w szkole muzycznej w Jerez de la Frontera. W wieku 15 lat zdobył 2. nagrodę Premio Nacional "Niño Prodigio". Został wtedy zaproszony do składu "Chavalillos de España" pod kierownictwem Lauren Postigo, występował z takimi artystami jak między innymi: Rocío Jurado, Antonio Canales, Pastora Soler, Miguel Flores "Capullo de Jerez", María José Santiago, David Lagos, Pepe de Lucía i Potito. W wieku 20 lat został zaproszony przez Carmen Mota do jej formacji i występował regularnie w spektaklach Teatro Gran Pirámide de Arona (Tenerife). Podczas 23 lat współpracy z formacją Carmen Mota koncertował w wielu krajach, na największych światowych scenach. Od 2019r. pracuje jako gitarzysta w Compaña de Danza Española i Flamenco Fran Chafino, grając liczne koncerty w kraju i zagranicą. Obecnie dodatkowo jest producentem muzycznym i redaktorem BBC. Jest laureatem takich nagród jak: Nagroda Goya, 35 nominacji do Krajowych Nagród Grammy, członkiem honorowy SGAE.

Silvia Lopez
Pochodzi z Sewilli, kolebki flamenco. Od dziecka kochała tę sztukę i już jako 4-letnia dziewczynka zaczęła naukę w prywatnej szkole tańca flamenco. Ukończyła w wieloma wyróżnieniami renomowane konserwatorium Centro Andaluz de Danza i rozpoczęła pracę jako tancerka flamenco w znanych sewilskich tablao. Doskonaliła swój warsztat na kursach i warsztatach u znanych artystów tj. Antonio Canales, Trinidad Santaigo "La Trini", Jose Losada Santiago Carrete, La Lupi. Od 2002r współpracowała z formacją Ballet Español i Flamenco Carmen Mota, a od 5 lat jest czołową tancerką w Compaña de Danza Española i Flamenco Fran Chafino. 

Bryan Rios
Urodzony w Sewilli w rodzinie artystów flamenco. Posiada wybitny słuch i wrażliwość muzyczną. Zawodu uczył się od dziadka i ojca śpiewaka i cajonisty flamenco. Początkowo pracował jako akompaniator śpiewu do tańca w szkole flamenco "Ana" en Maírena del Alcor śpiewając równocześnie w Peñach i jako śpiewak na koncertach prywatnych. Od kilku lat mieszka na Teneryfie, gdzie pracował jako śpiewak i cajonista m. in w Companii Carmen Mota a obecnie w Compaña de Danza Española i Flamenco Fran Chafino. Obecnie przygotowuje się również do wydania własnej płyty.

* Bilet ulgowy przysługuje emerytom, rencistom i dzieciom do lat 10.

Amor Flamenco Fran Chafino Compania de Danza Flamenco

kultura, teatry

Sobota, 8 czerwca 2024, g.19:00
Teatr Zdrojowy im. M. Ćwiklińskiej - ul. Parkowa 2, Polanica-Zdrój, dolnośląskie, Polska
Cena biletu: od 99,-zł Kup bilet
Opublikuj:
Fran Chafino Compania de Danza - Passion Flamenco. Wyjątkowy, porywający, pełen głębokich emocji spektakl flamenco i danza espanola. Spektakl jest wyrazem sposobu na zrozumienie życia z całym wachlarzem emocji, które nam dostarcza. Flamenco z duszą danza espanola, prezentujące piękno i bogactwo hiszpańskiego dziedzictwa kulturowego. Feeria barw, szelest falban, szmer rozkładanych wachlarzy, stukot obcasów i kastanietów, podkręcające atmosferę entuzjastyczne okrzyki jaleo, poruszający śpiew, uwodzące dźwięki gitary... sprawiają, że ciarki przechodzą po plecach, nie możemy oderwać wzroku od zmysłowych ruchów i tej ekspansji nieokiełznanej radości. Gorące serce, miłość, namiętność, impulsywność i melancholia. Wulkan uczuć, gejzer emocji, gama ekspresji. Od pierwszego wejrzenia kompletnie hipnotyzuje zachęcając do głębszego poznania! ,
Amor Flamenco Fran Chafino Compania de Danza Flamenco - Wyjątkowy, porywający, pełen głębokich emocji spektakl flamenco i danza española.


Amor Flamenco Fran Chafino Compania de Danza Flamenco to wyraz sposobu na zrozumienie życia z całym wachlarzem emocji, które nam dostarcza. Flamenco z duszą danza española, prezentujące piękno i bogactwo hiszpańskiego dziedzictwa kulturowego. Feeria barw, szelest falban, szmer rozkładanych wachlarzy, stukot obcasów i kastanietów, podkręcające atmosferę entuzjastyczne okrzyki jaleo, poruszający śpiew, uwodzące dźwięki gitary... sprawiają, że ciarki przechodzą po plecach, nie możemy oderwać wzroku od zmysłowych ruchów i tej ekspansji nieokiełznanej radości. Gorące serce, miłość, namiętność, impulsywność i melancholia. Wulkan uczuć, gejzer emocji, gama ekspresji. Od pierwszego wejrzenia kompletnie hipnotyzuje zachęcając do głębszego poznania.

Artyści:
Maestro Fran Chafino - taniec
Sylvia López - taniec
Nieves Hidalgo - śpiew
Bryan Rios - śpiew, cajon
Lunar Gonzalez - gitara

Fran Chafino
Tancerz, choreograf, pierwszy solista Ballet Español i Flamenco Carmen Mota. Urodzony w Maladze w 1983, w dzielnicy El Palo - kolebce wielu międzynarodowych sław flamenco, od dzieciństwa przesiąkał pasją i miłością do tego stylu tańca. Odkąd sięga pamięcią, jego serce biło w rytmie flamenco. Jednak nie mógł uczęszczać na zajęcia i rozwijać swojej pasji. W wieku 10 lat jego talent odkryła maestra z Conservatioro Profesional de Danza i pozwoliła uczestniczyć mu w zajęciach próbnych. Mały Fran został w tym samym dniu przyjęty do Conservatorio, które ukończył z wieloma wyróżnieniami i tytułem tancerza tańca hiszpańskiego i flamenco. Od 12 roku życia występował ze znanymi artystami m.in. Antonio Canales, Manuel Santiago, Trinidad Santaigo "La Trini", Jose Losada Santiago Carrete promując Andaluzję w ramach wydarzeń organizowanych przez Izbę Turystyczną Samorządu Andaluzji. W wieku 18 lat wystąpił gościnnie w przedstawieniu Solera de Jerez (Marbella). W tym samym okresie tańczył również w Tablao Flamenco "El Tano" (Benalmadena) oraz pracował jako nauczyciel tańca flamenco w kliku studiach tańca w Maladze. W 1998r. zauważyła go Carmen Mota i zaprosiła do znanej na całym świecie formacji Ballet Español i Flamenco Carmen Mota, w której rozpoczął karierę jako tancerz zespołowy, by po kilku latach objąć pozycję pierwszego solisty. Jako tancerz tej formacji uczestniczył w światowym tournée i doskonalił swój kunszt artystyczny na najważniejszych scenach międzynarodowych m.in. w Holandii, Niemczech, Austrii, Rosji, Izraelu, Libanie, Cyprze, Katarze, Tajlandii, Korei Płd., Chinach, Kanadzie, Turcji, Libii, Monako, Portugalii, na Węgrzech. Kilka lat później został mianowany przez Carmen Mota do objęcia roli dyrektora artystycznego i poprowadzenia formacji Tańca Hiszpańskiego i Flamenco na Teneryfie. Następnie założył własną, jedyną na Wyspach Kanaryskich formację Compaña de Danza Española i Flamenco Fran Chafino, z którą występuje nie tylko na wyspach, ale i w całej Europie. Jego spektakl "A Compas" jest wystawiany na największych scenach w Hiszpanii, Rosji, Białorusi, Węgrzech, Anglii, Francji. W 2023r. koncertował również w Polsce, ze spektaklem "Mediterraneo" (2 koncerty we Wrocławiu) oraz "A Compas" (2 koncerty we Wrocławiu, 1 w Opolu).

Nieves Hidalgo
Urodziła się 19 listopada 1975 roku w Madrycie. Zaczynała karierę w najlepszych madryckich tablao tj. Arco de Cuchilleros, Café de Chinitas, El Corral de la Morería, Casa Patas i Villarrosa. Z Iberian Dance Company podróżował po Azji, w latach 1999-2001 mieszkał w Japonii, gdzie pracowała w Carmen Hall Theatre i prowadziła zajęcia ze śpiewu flamenco. Współpracowała z pianistą Manolo Carrasco przy pokazie flamenco "Aires del Sur", z tancerką La Truco, zespołem Suite Flamenca w Hiszpanii i na "Festival Cervantino" w Meksyku, z zespołem Noche Flamenca w Nowym Jorku, kwartetem gitara klasyczna Eos Guitar Quartet, śpiewała w przedstawieniu "Carmen" Victora Ullate Roche w Koloseum w Madrycie. Była wokalistką szwajcarskiego zespołu tanecznego Flamencos en Route, który przez pięć lat koncertował na całym świecie z 6 różnymi przedstawieniami. Współpracowała przy albumie "Caravana" Joaquína Ruiza i koncertowała z nim po Europie. W marcu 2006 roku została pierwszą śpiewaczką flamenco, która wystąpiła w Teatrze Maryjskim (Stary Kirow) wraz z tancerzem Farukiem Ruzimatowem. Współpracowała z Alim Khattabem podczas festiwalu Arabesques w Montpellier we Francji. Brała udział w znanym na całym świecie programie telewizyjnym "The Voice", i jako finalistka "LA GRAN GALA DEL FLAMENCO" wystąpiła na zamku Carrarese w Padwie we Włoszech. Śpiewała na Międzynarodowym Festiwalu Tirgan w Toronto i Festiwalu Jeonju Sori w Korei. Koncertowała z gitarzystą Alim Khattabem w Operze w Kairze. Jest laureatemką znaczących nagród, takich jak: I nagroda za piosenkę hiszpańską "Tú puedes ser artista" w 1991 r., I nagroda za "Granainas" na "XVII Festiwalu Nacional De Lo Ferro" w 1996 r., I Nagroda Krajowa "Melón De Oro" w 1997r. oraz Krajową Nagrodę "Melón de Plata" w 2003 r. W 2010 r. zdobyła II nagrodę w "V Villa De Guadamur National Flamenco Cante Contest" oraz "Molino De Oro" dla najlepszej Ferreñy na De Lo Ferro National Festiwal. W 1996 r. był finalistą "XXXVI Krajowego Festiwalu Cante w Las Minas de la Unión". Od 1998r współpracowała z formacją Ballet Español i Flamenco Carmen Mota, a od 4 lat jest śpiewaczką w Compaña de Danza Española i Flamenco Fran Chafino.

Lunar Gonzales
Pochodzi z rodziny muzyków, jego dziadek i ojciec byli znanymi w Andaluzji gitarzystami flamenco. Od 10 roku życia uczył się gry na gitarze hiszpańskiej w szkole muzycznej w Jerez de la Frontera. W wieku 15 lat zdobył 2. nagrodę Premio Nacional "Niño Prodigio". Został wtedy zaproszony do składu "Chavalillos de España" pod kierownictwem Lauren Postigo, występował z takimi artystami jak między innymi: Rocío Jurado, Antonio Canales, Pastora Soler, Miguel Flores "Capullo de Jerez", María José Santiago, David Lagos, Pepe de Lucía i Potito. W wieku 20 lat został zaproszony przez Carmen Mota do jej formacji i występował regularnie w spektaklach Teatro Gran Pirámide de Arona (Tenerife). Podczas 23 lat współpracy z formacją Carmen Mota koncertował w wielu krajach, na największych światowych scenach. Od 2019r. pracuje jako gitarzysta w Compaña de Danza Española i Flamenco Fran Chafino, grając liczne koncerty w kraju i zagranicą. Obecnie dodatkowo jest producentem muzycznym i redaktorem BBC. Jest laureatem takich nagród jak: Nagroda Goya, 35 nominacji do Krajowych Nagród Grammy, członkiem honorowy SGAE.

Silvia Lopez
Pochodzi z Sewilli, kolebki flamenco. Od dziecka kochała tę sztukę i już jako 4-letnia dziewczynka zaczęła naukę w prywatnej szkole tańca flamenco. Ukończyła w wieloma wyróżnieniami renomowane konserwatorium Centro Andaluz de Danza i rozpoczęła pracę jako tancerka flamenco w znanych sewilskich tablao. Doskonaliła swój warsztat na kursach i warsztatach u znanych artystów tj. Antonio Canales, Trinidad Santaigo "La Trini", Jose Losada Santiago Carrete, La Lupi. Od 2002r współpracowała z formacją Ballet Español i Flamenco Carmen Mota, a od 5 lat jest czołową tancerką w Compaña de Danza Española i Flamenco Fran Chafino. 

Bryan Rios
Urodzony w Sewilli w rodzinie artystów flamenco. Posiada wybitny słuch i wrażliwość muzyczną. Zawodu uczył się od dziadka i ojca śpiewaka i cajonisty flamenco. Początkowo pracował jako akompaniator śpiewu do tańca w szkole flamenco "Ana" en Maírena del Alcor śpiewając równocześnie w Peñach i jako śpiewak na koncertach prywatnych. Od kilku lat mieszka na Teneryfie, gdzie pracował jako śpiewak i cajonista m. in w Companii Carmen Mota a obecnie w Compaña de Danza Española i Flamenco Fran Chafino. Obecnie przygotowuje się również do wydania własnej płyty.

* Bilet ulgowy przysługuje emerytom, rencistom i dzieciom do lat 10.

Na stronie: 99